FAQ

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi. Jeżeli nadal masz wątpliwości - skontaktuj się z nami.

1. Czy można spać w miejscu hackathonu?

Tak. Przygotujemy pokój relaksu, będą materace i poduchy do siedzenia oraz leżaki i kocyki. Przynieście swoje śpiwory i ręczniki. Z prysznicy można korzystać w biurze Fundacji TechSoup na V piętrze.

3. Czy można przyjść z dzieckiem?

Tak, jeśli osoby wybrane do udziału w Hackathonie zgłoszą takie zapotrzebowanie, to zapewnimy kącik opieki nad dziećmi - w tym samym budynku, ale na innym piętrze, by nie przeszkadzać w pracy.

4. Czy wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami?

Tak, chcemy, aby było to możliwie najbardziej dostępne wydarzenie, dlatego prosimy o zgłaszanie nam potrzeb i sugestii, byśmy mogli zapewnić wsparcie adekwatne do zgłoszonych potrzeb. Osoby niewidome i niedowidzące, głuche i niedosłyszące oraz z ograniczeniami ruchu są bardzo mile widziane.

5. Czy Hackathon jest otwarty dla publiczności?

Otwarcie hackathonu, w tym wystąpienia ekspertów (sobota 27 X od godz. 9.00-10:30) oraz zakończenie, czyli prezentacje stworzonych projektów i ogłoszenie zwycięzców (niedziela 28 X od godz. 16:15 do godz. 21:00) są otwarte dla publiczności bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Udział w pracach na Hackathonie mogą wziąć jednak wyłącznie wcześniej zarejestrowane i potwierdzone przez Organizatora osoby.

6. Na jakich licencjach będą udostępnione projekty z Hackathonu?

Na otwartych licencjach: MIT (Licencja X11) na oprogramowanie i CC BY-SA 4.0 (Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) na pozostałe utwory.

Licencja MIT, jest jedną z najprostszych i najbardziej liberalnych licencji otwartego oprogramowania. Daje użytkownikom nieograniczone prawo do używania, kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania (w tym sprzedaży) oryginalnego lub zmodyfikowanego programu. Jedynym wymaganiem jest, by we wszystkich wersjach zachowano warunki licencyjne i informacje o autorze. Licencja MIT dopuszcza użycie kodu źródłowego zarówno na potrzeby wolnego oprogramowania, jak i własnościowego (zamkniętego).

Licencja CC BY-SA 4.0 umożliwia dzielenie się, czyli kopiowanie i rozpowszechnianie utworu w dowolnym medium i formacie oraz adaptacje, czyli remiksowanie i zmienianie treści tworzonych na bazie danego utworu dla dowolnego celu, także komercyjnego. Remiksując utwór, przetwarzając go lub tworząc na jego podstawie, należy swoje dzieło rozpowszechniać na tej samej licencji, co oryginał. Przetworzony utwór należy odpowiednio oznaczyć, podać link do licencji i wskazać zmiany, jeśli zostały w nim dokonane. Możesz to zrobić w dowolny sposób, o ile nie sugeruje to udzielania przez licencjodawcę poparcia dla Ciebie lub sposobu, w jaki wykorzystujesz ten utwór.

6. Kto może zostać partnerem Hackathonu?

Zapraszamy do partnerstwa organizacje pozarządowe, instytucje, społeczności nieformalne i przedsiębiorstwa społeczne zainteresowane wspieraniem celu hackathonu i posiadające doświadczenie w realizacji projektów dotyczących ICT. Będziemy wdzięczni za wsparcie promocji Hackathonu i pomoc w zrekrutowaniu kompetentnych uczestników.
Propozycje wsparcia Hackathonu od innych podmiotów przedstawimy do konsultacji i akceptacji partnerom społecznościowym.

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą piszcie do nas na adres: hackathon@mc.gov.pl

7. Czy otrzymam potwierdzenie rejestracji?

Tak. Wysyłamy automatycznego maila z natychmiastowym potwierdzeniem i kopią treści każdej otrzymanej rejestracji. Jeśli nie otrzymaliście maila to koniecznie napiszcie na hackathon@mc.gov.pl i znajdziemy rozwiązanie - tylko prosimy: sprawdźcie swoje potwierdzenia od razu.